2:26:40 - سه‌شنبه 22 ژانویه 2019
۶۷ طرح عمرانی و تولیدی در دهه فجر امسال افتتاح می شود
۶۷ طرح عمرانی و تولیدی در دهه فجر امسال افتتاح می شود
کرمانشاه – ایرنا – فرماندار کرمانشاه از افتتاح ۶۷ طرح در بخش های عمرانی، خدماتی، اقتصادی، کشاورزی و صنعتی در دهه فجر امسال در این شهرستان به بهره برداری می رسد.

به گزارش ایرنا، فضل اله رنجبر روز دوشنبه در جلسه شورای اداری کرمانشاه که در سرسرای جلسات فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: این در حالی است که بسیاری از پروژه ها در هفته دولت افتتاح شده و هم اکنون گازرسانی به ۹۳ روستای شهرستان یکی از همین پروژه های مهم عمرانی در حوزه شهرستان خواهد بود.
رنجبر از احداث کتابخانه، آبرسانی به روستاها، افتتاح هفت واحد آموزشی به عنوان بخش دیگر پروژه های در نظر گرفته شده برای دهه فجر امسال یاد کرد و افزود: ۵۷ طرح با ۵۸۰ نفر اشتغالزایی در زمینه طرح های اقتصادی، صنعتی و کشاورزی با بیش از ۷۱ میلیارد تومان تسهیلات و سهم آورده متقاضی در دهه فجر افتتاح می شود.
رنجبر یادآور شد، دشمنان برای اینکه جشن پیروزی چهلمین سالگرد انقلاب بر پا نشود خوابهای زیادی برای ما دیده اند و روی این موضوع فعالیت و برنامه ریزی کرده اند اما به خواست خدا، هوشیاری رهبری، تلاش دولت و به ویژه حضور همیشگی ملت ایران در صحنه های متعدد دفاع از انقلاب، توطئه های دشمنان نقش برآب شد.
رنجبر تاکید کرد، ما مدیران دولت در نظام جمهوری اسلامی ایران هستیم که باید همگی تداوم دهنده راه شهدا و آرمان های این انقلاب باشیم.
وی با تاکید براینکه وظیفه داریم تا آخرین قطره خونمان مدافع انقلاب و نظام باشیم، افزود: مدیر در نظام جمهوری اسلامی امضا کرده و تعهد داده که این روش و مرام نامه را قبول دارم و از آرمان ها دفاع می کنم.
رنجبر ادامه داد: نباید مایوسانه در برابر مسائل به ویژه جنگ اقتصادی که دشمن آغاز کرده رفتار کنیم، باید جسورانه و شجاعانه از آرمان های انقلاب دفاع کنیم و به صورت تمام وقت در صحنه دفاع از این نظام باشیم.
وی با تاکید براینکه نباید اجازه دهیم تا دشمنان دستاوردهای جمهوری اسلامی را کمرنگ کنند، اظهار داشت: با توجه به اینکه دومین کشور منبع ذخیره گاز هستیم در زمان قبل انقلاب کرمانشاه هنوز گازرسانی نشده بود، با این حال قصد نداریم دستاوردهای بعد از انقلاب با قبل از آن را مقایسه کنیم و اگر تنها دستاوردهای بزرگ انقلاب را در نظر بگیریم متوجه خدمات نظام به روستاها و شهرها می شویم.
وی یادآور شد، در زمینه های مختلف زیرساختی و گازرسانی خدمات متعددی انجام شده ولی برخی مدیران به گونه ای رفتار می کنند که وضعیت در گذشته خوب بوده و هم اکنون نامناسب است.

خبر جدید  جلیلی: استکبار جهانی مقهور روحیه خودباوری مردم انقلابی شد

** مدیران از دستاوردها دفاع کنند
رنجبر ادامه داد: نباید به خاطر تحریم و جنگ اقتصادی هراسان شویم، از اعضای شورای اداری شهرستان انتظار دارم با اهتمام بیشتری از دستاوردهای انقلاب دفاع کنند.
وی ادامه داد: مدیران دستگاه ها از اول بهمن باید آمادگی کامل برای برگزاری جشن های انقلاب را داشته باشند و هر فرد که این آب و خاک را دوست دارد باید امروز حضور تمام وقتی در عرصه دفاع از انقلاب را داشته باشد.

** مردم محوری مهم ترین اصل انقلاب است
فرماندار کرمانشاه افزود: ما کوتاه نخواهیم آمد و از انقلابی که اصول آن بر پایه ارزش های اسلامی بنا نهاده شده دفاع می کنیم و این دفاع به معنای خدمتگزاری صادقانه به مردم و توجه به خواسته های آنان است چرا که مردم محوری از مهم ترین اصول انقلاب است.
رنجبر با تاکید براینکه هم اکنون همین مردم در شرایط سخت اقتصادی از این انقلاب دفاع می کنند، اظهار داشت: باید ۲۲ بهمن و دهه فجر متفاوتی به نسبت سالهای گذشته را خلق کنیم و باید حضور فعال در صحنه داشته باشیم و همه ادارات با نصب بنر و نصب پرچم های سه رنگ جمهوری اسلامی این جشن ملی را پاس بدارند.
وی یادآور شد، با وجود تنگناهای مالی که برای دولت وجود داشته ولی این مایه افتخار ما است که با پیگیری استاندار تلاشگر کرمانشاه و نمایندگان استان، تخصیص حوزه مالی استان صددرصد است.
رنجبر ادامه داد، نزدیک به ۲۷۹ پروژه عمرانی از محل استانی و نفت و گاز با اعتبار بیش از ۶۱ میلیارد تومان و ۷۸ پروژه از محل اعتبارات توازن با ۱۴۳ میلیارد تومان داشته ایم که امسال چهار میلیارد و ۱۷۰میلیون تومان هم در قالب چهار پروژه از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری برای تکمیل پروژه های نیمه تمام داشتیم.
وی ادامه داد: یعنی امسال در مجموع ۳۶۱ پروژه با ۲۰۸ میلیارد تومان اعتبار داشتیم که در بخش استانی و نفت و گاز به صورت صددرصد تخصیص داده می شود که امیدواریم مدیران در راستای خدمت رسانی بیشتر به مردم نظارت بیشتر بر این طرح ها داشته باشند.

خبر جدید  منتظر بازگشایی مرز خسروی از فروردین 98 هستیم

** ۷۳ میلیارد تومان در حوزه اشتغال روستایی هزینه شد
رنجبر با بیان اینکه دولت در زمینه اشتغال به ویژه در بخش روستایی تسهیلات خوبی در نظر گرفته، ادامه داد: در مرحله نخست ۵۴ میلیارد تومان سهمیه داشته ایم که تاکنون ۷۳ میلیارد تومان در قالب ۱۷ جلسه در حوزه اشتغال روستایی هزینه کرده ایم و تسهیلات آن توسط بانک ها پرداخت شده است.
فرماندار کرمانشاه یادآور شد، این طرح ها که در قالب ۱۴۵ طرح در بخش روستایی بود برای بیش از ۷۰۰ نفر اشتغالزایی ایحاد کرد.
رنجبر ادامه داد: همچنین در سال گذشته پنج میلیارد و ۷۵ میلیون تومان با اشتغال ۸۹۰ نفر از محل تسهیلات مشاغل خانگی پرداخت شده و در سال جاری ۲ میلیارد و ۵۱۲ میلیون تومان با اشتغال ۱۴۶ نفر در حوزه مشاغل خانگی پرداخت شده که این روند ادامه دارد.
وی اظهار داشت: سند اشتغال حوزه شهرستان ها امضا شده و تعهد اشتغال برای هر شهرستان با امضا مدیرکل کار، رفاه و تعاون و فرمانداری مشخص شده و این روند ادامه خواهد یافت.
رنجبر افزود: پیرو سخنان رهبری امروز سخنانی که بوی ناامیدی و یاس می دهد محکوم به شکست است و هر فرد که این نغمه را سر می دهد به طور قطع به دشمن یاری می رساند، باید موجی از امید و انگیزه را ایجاد کنیم و تلاش کنیم این وحدت را حفظ کنیم.

خبر جدید  استفاده بی رویه از فضای مجازی منجر به انزوا و افسردگی می شود

** خدمت به مناطق محروم
رنجبر با تاکید براینکه بی تفاوتی خیانت به خون پاک شهداست، افزود: خدمات در آستانه دهه فجر باید به سمت مناطق حاشیه ای و محروم کشیده شود.
رنجبر ادامه داد: علاوه بر دیدار با خانواده معظم شهدا و برگزاری مسابقات ورزشی که یکی از آنان مسابقات جهانی کشتی است، نمایشگاه های دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی در بوستان شاهد برگزار می شود و ده ها برنامه جشن در محلات و حواشی شهر و همچنین بخش روستا و شهرها خواهیم داشت.
فرماندار کرمانشاه به سهم ۲۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومانی ما از سهم اعتبارات بازآفرینی شهری اشاره کرد و گفت: استاندار کرمانشاه تاکید کرد که این اعتبار را در محلات حاشیه ای و محروم به گونه ای که مردم آن را لمس کنند، توزیع کنند.
۷۴۶۰/۸۰۶۶


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه