12:31:59 - دوشنبه 28 ژانویه 2019
۷۳ میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال روستایی پرداخت شده است
۷۳ میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال روستایی پرداخت شده است
کرمانشاه – ایرنا – فرماندار کرمانشاه با تاکید براینکه حل مشکل اشتغال نیازمند سرمایه گذاری و فعالیت بخش خصوصی است، از پرداخت ۷۳ میلیارد تومان تسهیلات توسط چهار بانک عامل برای اشتغال روستایی در سطح شهرستان کرمانشاه خبر داد.

به گزارش ایرنا، فضل اله رنجبر یکشنبه شب در دیدار مردمی که به همراه نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه و برخی مسولان شهرستان در مسجد صاحب الزمان (عج) منطقه سرچشمه کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: جمعیتی که در این محله و مسجد وجود دارند ساکنانی انقلابی و مومن و از افراد متوسط و یا ضعیف جامعه هستند.
وی ادامه داد: برای ۱۷۰ هزار بیکار نمی توان ۱۷۰ هزار استخدام ایجاد کرد اما برای همین موضوع دولت طرح اشتغال روستایی را در حوزه شهرستان مورد توجه قرار داده و بسیاری از طرح ها منجر به ایجاد اشتغال شده است.
رنجبر از وجود هفت برنامه برای اشتغال خبر داد و ادامه داد: اشتغال حمایتی توسط کمیته امداد و بهزیستی منجر به اشتغال شده ولی با توجه به این حجم از آمار بیکاران کافی نیست.
رنجبر افزود: ۷۳ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی از طریق بانک های عامل پست بانک، کشاورزی، توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی امید پرداخت شده و کمیته نظارتی در این راستا تشکیل شده است.
رنجبر خاطرنشان ساخت، ۵۵ واحد تولیدی و صنعتی در ستاد تسهیل که استاندار کرمانشاه مدیریت آن را برعهده دارد به چرخه تولید آمده و فعالیت آنان شروع شده و بسیاری از کارخانجات که در آستانه تعطیلی قرار دارند تحت حمایت دولت قرار گرفته اند.
وی افزود: دشمن برنامه ریزی کرده بود تا ما چهلمین جشن پیروزی انقلاب را نبینیم که با هشیاری و رهنمودهای مقام معظم رهبری، سیاست های خوب دولت، حضور خوب نیروهای نظامی و امنیتی و هوشیاری مردم، این توطئه نقش برآب شد دشمن عقب نشینی کرد.
رنجبر یادآور شد، نباید فراموش کنیم که دشمنان از توطئه دست بردار نیستند و هرلحظه در حال نقشه کشی برای از بین بردن انقلابی هستند که پایه ریزی آن توسط مردم انجام شد که پشت سر امام راحل این انقلاب را به ثمر رساندند و هم اکنون با اطاعت از رهنمودهای مقام معظم رهبری راه امام راحل را ادامه می دهند.
فرماندار کرمانشاه افزود: از ۱۲ بهمن با آغاز دهه مبارک فجر ۹۳ روستا به روستاهای دارای گاز استان اضافه می شود و تمام شهرهای ما از نعمت گاز برخوردارند و دستاوردهای انقلاب در این استان بسیار است.
رنجبر با بیان اینکه این روزها مدیر بودن و در بین مردم بودن کار مشکلی است، ادامه داد: درست است که مشکلات اقتصادی وجود دارد ولی نباید مردم را ناامید و دلسرد کنیم، اجازه ندهیم تا دشمن از سخنان ما سوء استفاده کند همه بدانیم که پول های ممکلت برای خود ما و استقلال کشور هزینه می شود..
این مسئول ادامه داد: در دهه فجر با حضور استاندار کرمانشاه، درمانگاه شبانه روزی ماهیدشت به عنوان دومین مرکز جامع سلامت افتتاح می شود و ده ها پروژه دیگر در زمینه آبرسانی، گازرسانی و خدمات زیربنایی به ویژه در روستاها به بهره برداری می رسد.
وی از جدول گذاری و بهسازی معابر روستایی، احداث پارک کودک، گازرسانی و ده ها پروژه دیگر به عنوان دیگر پروژه های در دست افتتاح در ایام دهه فجر یاد کرد.
رنجبر به نقش رهنمودهای آیت الله علما در زمینه وحدت و برقراری آرامش پس از وقوع زلزله ویرانگر سال گذشته اشاره کرد و افزود: همچنین پس از وقوع زلزله استاندار کرمانشاه به عنوان عالی ترین مقام استان، در کنار مردم بود که بودن مسولان در کنار مردم، نعمت انقلاب است.
رنجبر به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی براینکه باید از زلزله به عنوان یک فرصت استفاده شود ، اشاره کرد و افزود: با اینکه در بخش کوزران تخریب چندانی به دنبال زلزله نداشتیم، اما ۲ هزار و ۲۰۰ خانه تخریب شد، به صاحبان آن ۱۰ میلیون تومان کمک بلاعوض اهدا شد و بیش از ۴۰ میلیون تومان نیز تسهیلات دولتی ارزان قیمت به آنان تعلق گرفت.
وی یادآور شد، از سال ۸۴ تا ۹۷ به میزان هشت هزار و ۲۰۰ واحد در شهرستان کرمانشاه مقاوم سازی شده بود که پس از زلزله با کمک دولت و توجه به فرمایش رهبری ۲ هزار و ۲۰۰ واحد تنها در کوزران و ماهیدشت خانه هایی که دارای آسیب حتی جزیی بودند بازسازی شد و ۲۱ میلیارد تومان در کرمانشاه به تعمیرات تعلق گرفت با اینکه جز مناطق زلزله زده نبودیم.
این مسئول با بیان اینکه منکر مشکلات نیستیم، ادامه داد: همه مسئولان با تمام توان براساس رهنمودهای مقام معظم رهبری پیگیر امور هستند و آن را پیش می برند و باید بدانیم هرجا که خواستیم توجه و اقدام های اثرگذار بیشتری اختصاص دهیم شاهد شیطنت و توطئه بیشتر دشمن بودیم.
فرماندار کرمانشاه با بیان اینکه امروز به وحدت و تقویت دولت براساس رهنمودهای مقام معظم رهبری نیاز داریم.
وی از بازسازی بافت فرسوده به عنوان یکی از مطالبات مردمی منطقه سرچشمه کرمانشاه یاد کرد و گفت: شهرداری و شورای شهر کرمانشاه براساس مصوباتی که داشتند، افراد داوطلب برای نوسازی بافت فرسوده از تخفیفاتی برای صدور جواز و عوارض بهره مند می شوند.
او اضافه کرد: علاوه براین طرح مسکن امید نیز در این راستا وجود دارد که ایراداتی برآن وارد شده و استاندار کرمانشاه با ارسال یک جمع بندی به تهران، خواهان کاهش درصد وام برای نوسازی بافت فرسوده شد که پس از جمع بندی اطلاع رسانی می شود.
۷۴۶۰/۸۰۶۶

خبر جدید  واحدهای تولیدی نباید به دلیل بدهی به بانک ها تعطیل شوند


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه