به گزارش خبرگزاری برنا؛ فرهمند سالافزون معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه گفت: امسال ۸۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای پروژههای ورزشی به استان کرمانشاه اختصاص یافته است.

او به اختصاص ۸۰ میلیارد تومان اعتبار به منظور تکمیل، بهسازی و احداث مجموعههای ورزشی استان کرمانشاه در سالجاری اشاره کرد و افزود: ۱۷٫۵ میلیارد تومان از این اعتبار از محل اعتبارات ماده ۱۲جهت بازسازی و تکمیل اماکن ورزشی آسیب دیده از زلزله پارسال سرپلذهاب هزینه خواهد شد.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه گفت: جمعاَ ۷۷ پروژه در مناطق زلزلهزده داریم که باید از محل این اعتبار تا تیر سال آینده کار بازسازی و تکمیل آنها به اتمام برسد.

خبر جدید  کرمانشاه شهر گهواره تمدن به عنوان پایتخت نوروز ایران آماده پذیرایی از مهمانان‌ نوروزی است

سالافزون ادامه داد: ۲۰ میلیارد تومان دیگر از مجموع ۸۰ میلیارد اختصاص یافته صرف تعمیر و زیباسازی مجموعه ورزشی آزادی، ساخت پایگاه قهرمانی و آکادمی پزشکی، بازسازی مجموعه ورزشی قلیوند کنگاور، مجموعه احرار سرپلذهاب، استخر سرپوشیده ثلاث، احداث ۴۰ باب زمین خاکی روباز، احداث ۲۰ باب زمین رو باز چمن مصنوعی و… خواهد شد.

او افزود: حدود سه میلیارد تومان نیز تجهیزات خریداری کردهایم که آنها را در اختیار هیأتهای ورزشی استان کرمانشاه قرار میدهیم.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه به موضوع تعطیلی مجموعه ورزشی طاهری کرمانشاه در هفته اخیر اشاره کرد و گفت: این مجموعه بیشتر در اختیار رشتههای تکواندو، ورزش زورخانهای و کاراته است و متاسفانه به علت نقص در سیستم گرمایشی این هفته تعطیل شد.

خبر جدید  باید روز ملی کرمانشاه در تقویم ثبت شود

سالافزون ادامه داد: اگر هیأتهایی که مجموعه را در اختیار دارند فقط ۱۰درصد از درآمد هفت تا هشت میلیون تومانی خود از این مجموعه را صرف حفظ و نگهداری تجهیزات آن کنند، شاهد بروز مشکلات این چنینی و تعطیلی این مجموعه نیستیم. البته ما کار تعمیر این مجموعه را آغاز کردهایم و ظرف هفته آینده سیستم گرمایشی آن دوباره راهاندازی خواه شد.

او افزود: اداره کل ورزش و جوانان استان برای تعمیرات تمام اماکن ورزشی خود تنها ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار در اختیار دارد.

خبر جدید  هنوز رقم نهایی بودجه استان کرمانشاه مشخص نیست

معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه گفت: باتوجه به این اعتبار اندک انتظار داریم هیأتهای ورزشی، اداره کل را در بحث نگهداری و تعمیر اماکن ورزشی که مورد استفاده قرار میدهند، یاری کند.

سالافزون ادامه داد: متاسفانه رؤسای هیأتهای ورزشی در مجامع انتخاباتی ادعا میکنند که کار تعمیرات و بروزرسانی اماکن ورزشی مورد استفاده خود را انجام میدهند، اما بعدها حتی لامپ سالنهای آن را هم ما تامین میکنیم.