1:57:43 - چهارشنبه 9 ژانویه 2019
۸۴ درصد اشتغال استان کرمانشاه در اختیار بخش خصوصی است
۸۴ درصد اشتغال استان کرمانشاه در اختیار بخش خصوصی است
کرمانشاه – ایرنا – رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمانشاه با بیان اینکه ۸۴ درصد اشتغال استان در اختیار بخش خصوصی است بر حمایت بیشتر از این بخش تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، کیوان کاشفی روز سه شنبه در آیین معارفه رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه که در محل آمفی تئاتر اتاق بازرگانی برگزار شد، گفت: هم اکنون بهترین مسیر برای رسیدن به ساحل آرامش داشتن فکری منسجم است.
وی با بیان اینکه طرح پیمان سپاری ارزی مختل کننده صادرات کشور است، بر همکاری بیشتر وزارت صنعت، معدن و تجارت با اتاق بازرگانی تاکید کرد و درنظرگیری منافع ملی را راهکاری برای اتحاد و مقاومت در برابر مشکلات اقتصادی دانست.

** صدور ۶۰۰ جواز تاسیس در استان
در ادامه سرپرست سابق سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به ارائه گزارش ۱۰ ماهه دوران مسئولیت خود پرداخت و از صدور ۶۰۰ جواز تاسیس در استان و رشد ۱۵۲ درصدی آن خبر داد.
محسن رستمی ادامه داد: همچنین ۵۷ واحد صنعتی راکد استان در سال جاری فعال شده که زمینه اشتغال ۷۵۵ نفر را فراهم کرده است.
وی با تاکید براینکه برگزاری کارگروه های تسهیل در جلوگیری از تعطیلی واحدها موثر بوده، افزود: از ۲۲۰ معدن در استان، تنها ۱۰۱ معدن فعال بود که از ابتدای امسال تاکنون ۱۷ معدن راکد استان به جمع معادن فعال اضافه شده که در مجموع ۱۱۸ واحد است.
وی به صدور ۶۱ پروانه بهره برداری و همچنین رشد ۴۵ درصدی تسهیلات مشاغل خانگی و خوداشتغالی به نسبت مشابه سال گذشته اشاره کرد.

خبر جدید  رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه خواستار ممنوعیت صادرات سیمان شد

** پیمان سپاری ارزی جای انتقاد دارد
رییس خانه صنعت و معدن استان کرمانشاه هم از طرح پیمان سپاری ارزی به عنوان عاملی برای کاهش صددرصدی و از بین رفتن صادرات چندین واحد تولیدی استان یاد کرد.
جهانبخش شکری ادامه داد: باید به فکر تسهیل شرایط برای صادرکنندگان باشیم و همه مسئولان یک امانتدار هستند که باید به نفع مردم گام بردارند.
در این مراسم محسن دارابی به عنوان رییس جدید سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه معرفی و از خدمات محسن رستمی در این مسئولیت تقدیر شد.
امسال ۲ میلیارد و ۱۰۶ میلیون دلار صادرات تاکنون از مرزهای استان داشته ایم که رشد ۴۷ درصدی داشته است.
۷۴۶۰/۸۰۶۶

خبر جدید  امر به معروف و نهی از منکر یک کار عملی و فرهنگی است


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)




بانک پاسارگاد
اخبار ویژه