2:06:42 - پنج‌شنبه 11 ژوئن 2020
احداث بزرگترین نخلستان غرب کشور در کرمانشاه
احداث بزرگترین نخلستان غرب کشور در کرمانشاه
به گفته معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه، بزرگترین نخلستان غرب کشور در کرمانشاه احداث خواهد شد.

شعار سال: هدایت حاتمی با اشاره به پیگیری‌هایی که برای جذب سرمایه‌گذار در فاز دوم سامانه گرمسیری انجام شد ، گفت: عمده تمرکز فاز اول سامانه گرمسیری را بر حضور خود مردم قرار دادیم و در فاز دوم به دنبال جذب سرمایه‌گذاران در حوزه کشاورزی هستیم.

وی ادامه داد: با پیگیری‌های انجام شده قرار است در فاز دوم سامانه گرمسیری، سرمایه‌گذار خارجی در زمینی به وسعت سه هزار هکتار بزرگترین نخلستان غرب کشور را در کرمانشاه ایجاد کند که وسعت این نخلستان در فاز بعدی تا پنج هزار هکتار نیز قابل افزایش است.

خبر جدید  بازدید گردشگران از مجموعه جهانی بیستون ممنوع است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه سرمایه‌گذاری پیش‌بینی شده برای احداث این نخلستان را نیز ۱۰۰ میلیون دلار اعلام کرد و افزود: این نخلستان در اراضی بین قصرشیرین و گیلانغرب احداث خواهد شد.

حاتمی با بیان اینکه قرار است در این نخلستان خرمای “مَجول” کاشت شود، یادآور شد: این محصول هم در داخل و هم در بعد صادراتی بازار فروش قابل توجهی دارد.

خبر جدید  دولت ۲۶۲ مدرسه در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه احداث کرد

وی با بیان اینکه هم اکنون کار‌های طراحی احداث این نخلستان در حال نهایی شدن است، تاکید کرد: سرمایه‌گذار قصد دارد بخشی از اراضی خود را نیز در اختیار عشایر منطقه قرار دهد تا در آن به فعالیت کشاورزی از جمله تولید علوفه بپردازند.

حاتمی معتقد است، راه‌اندازی این نخلستان تاثیر بسزایی در رونق کشاورزی این منطقه و کمک به معیشت مردم دارد.

خبر جدید  پرونده تخلف واگذاری پالایشگاه کرمانشاه باز است/ وزیر اقتصاد: بیت المال به تاراج نرفته است

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا، تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۹، کد خبر: ۹۹۰۳۱۹۱۱۴۴۱، www.isna.ir

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه