2:57:46 - چهارشنبه 11 دسامبر 2019
بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی با این اعتبارات قطره‌چکانی افتتاح نمی‌شود
بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی با این اعتبارات قطره‌چکانی افتتاح نمی‌شود
استاندار کرمانشاه با اشاره به طولانی شدن ساخت بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی کرمانشاه، گفت: با اعتبارات قطره‌چکانی این بیمارستان به این زودی‌ها افتتاح نمی‌شود و باید وزارت بهداشت در این زمینه پیگیری جدی داشته باشد.

شعار سال: هوشنگ بازوند در آیین افتتاح بیمارستان سوانح و سوختگی “گلستان” که امروز (۲۱ آبان) با حضور وزیر بهداشت انجام شد، با قدردانی از خدمات وزارت بهداشت در استان، گفت: در این بین مشکلاتی هم وجود دارد که امیدواریم با پیگیری‌های وزیر بهداشت این مشکلات مرتفع شود.

وی به طولانی شدن ساخت بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی و مشکلات مالی و اعتباری این پروژه اشاره کرد وافزود: این بیمارستان با توجه به قطب بودن استان در حوزه بهداشت و درمان و با توجه به جمعیت میلیونی شهر کرمانشاه یک نیاز ضروری برای استان است، اما متاسفانه روند پیشرفت آن چندان مطلوب نیست.

بازوند تصریح کرد: اعتبارات قطره چکانی از محل ردیف‎‌های بودجه کفاف ساخت این پروژه عظیم را نمی‌دهد و نیاز است پیگیری های جدی از سوی وزارت بهداشت در زمینه ساخت این بیمارستان صورت گیرد.

به گزارش ایسنا، استاندار کرمانشاه در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های بالای استان در بحث توریسم سلامت گفت: کرمانشاه استانی مرزی است و حدود ۳۳۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد و از طرفی زیرساخت های درمانی و بهداشتی خوبی در استان داریم که می‌تواند کرمانشاه را به یکی از قطب‌های موثر توریسم سلامت کشور تبدیل کند، اما این قطب شدن نیازمند مساعدت‌های ویژه وزارت بهداشت است.

خبر جدید  تعطیلی ادارات در مسیر سیل

وی همچنین با اشاره به تعهد چند بانک خصوصی برای ساخت بیمارستان در اسلام آباد غرب، گفت: تاکنون اقدام موثری از سوی بانک‌ها صورت نگرفته که امیدواریم این قضیه هم هرچه سریعتر با پیگیری وزارت بهداشت تعیین تکلیف شود.

بازوند تسریع در ساخت بیمارستان ثلاث باباجانی را هم خواستار شد و افزود: تکمیل این بیمارستان نیازمند دستور ویژه وزیر بهداشت است تا کارها هرچه سریعتر پیش برود و این بیمارستان بتواند برای مردم زلزله‌زده آن منطقه افتتاح شود.

خسارت ۱۲۴۰ میلیاردی زلزله به زیرساخت‌های استان/ تا زمان تکمیل زیرساخت‌ها پرونده زلزله همچنان باز است

استاندار کرمانشاه در ادامه با اشاره به قرارگیری در سالروز زلزله ۲۱ آبان سال ۱۳۹۶، گفت: امروز دومین سالگرد زلزله ویرانگر سرپل ذهاب است، زلزله ۷٫۳ ریشتری که به گفته کارشناسان در یک قرن اخیر در کشور بی سابقه بوده است.

بازوند خاطرنشان کرد: برای درک قدرت این زلزله همین بس که ما ۱۷ زلزله مشابه قدرت زلزله اخیر آذربایجان شرقی را طی این دو سال در استان تجربه کردیم و این ۱۷ زلزله بزرگ عملا پس لرزه های آن زلزله ۷٫۳ ریشتری بودند.

وی افزود: ۷۸۰۰ پس لرزه عدد کمی نیست که بعد از آن زلزله مهیب تجربه کردیم و همه اینها باعث شد خسارات بسیاری به مناطق زلزله زده استان وارد شود.

خبر جدید  عملیات ساخت و ساز ۱۲۰۷ واحد مسکونی مددجویان بهزیستی کرمانشاه به اتمام رسید

استاندار کرمانشاه با اشاره به آسیب و خسارت بیش از ۱۰۷ هزار واحد مسکونی و بیش از ۲۲ هزار واحد تجاری در زلزله سال ۹۶ استان، گفت: جبران این حجم خسارت کار بسیار سختی بود، اما خوشبختانه به همت مردم و مسئولین تا حد زیادی توانستیم وضعیت منطقه را به حالت عادی برگردانیم.

بازوند تصریح کرد: در حال حاضر از مجموع ۱۳۰ هزار واحد مسکونی و تجاری حدود ۱۲۵ هزار واحد تعمیر و احداث شده و تنها ساخت ۵۴۵۰ واحد باقی مانده که در ماه‌های آینده به پایان می‌رسد.

این مسئول خاطرنشان کرد: عملا می‌توان گفت ۹۶ درصد ساخت و سازها در مناطق زلزله زده استان به پایان رسیده است.

بازوند در ادامه به خسارت‌های بسیار زیرساخت‌های مناطق زلزله زده استان اشاره کرد وافزود: در ماه‌های پس از زلزله روزانه حدود ۳۰۰ کامیون و لودر و بلدوزر در مناطق زلزله زده فعالیت می‌کردند و عملا شهری مانند سرپل ذهاب به یک کارگاه بزرگ تبدیل شده بود ودر این شرایط بسیاری زیرساخت های شهر دچار آسیب شد.

استاندار کرمانشاه از برآورد خسارت ۱۲۴۱ میلیارد تومانی به زیرساخت‌های مناطق زلزله زده خبر داد وافزود: این درحالی است که در این زمینه تنها ۶۹۰ میلیارد تومان اعتبار برای زیرساخت‌های استان در نظر گرفته شده است که قطعا جوابگو نیست.

خبر جدید  لشکرکشی با «حکم سرپرستی» بر خلاف ادعای سلطانی‌فر

وی افزود: معتقدیم با این شرایط، ساخت و ساز در مناطق زلزله زده هنوز تمام نشده و باید در کنار تکمیل واحدهای باقی مانده، مرمت و تکمیل زیرساخت‌های مناطق زلزله زده هم در دستور کار قرار گیرد.

تقاضا داریم امهال تسهیلات زلزله زدگان برای یک سال دیگر تمدید شود

بازوند یادآور شد: طرح این مشکلات به معنی نادیده گرفتن زحمات و خدمات دولت نیست، چرا که فقط در بحث امهال ۳۳۴۰ میلیارد تومان تسهیلات زلزله زدگان، دولت به جای مردم ۱۳۰۰ میلیارد تومان سود این تسهیلات را به بانک ها پرداخت کرد و تسهیلات زلزله زدگان به مدت دو سال امهال شد که تقاضای ما این است این امهال تسهیلات برای یک سال دیگر هم تمدید شود.

وی افزود: همچنین دولت طی این مدت ۳۶۲۵ میلیارد تومان تسهیلات و کمک بلاعورض به زلزله زدگان پرداخت کرده و در مجموع این زلزله ۲۰ ثانیه ای حدود یازده هزار میلیارد تومان هزینه روی دست این دولت گذاشت.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا، تاریخ ۲۱ آبان ۹۸، کد مطلب: ۹۸۰۸۲۱۱۳۵۷۵: www.isna.ir

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه