19:18:25 - چهارشنبه 11 نوامبر 2020
نحوه امدادرسانی متفاوت در زمین لرزه ۲۱ آبان ماه ۹۶
نحوه امدادرسانی متفاوت در زمین لرزه ۲۱ آبان ماه ۹۶
استاندار استان کرمانشاه گفت : متاسفانه بیمارستان اسلام آباد این استان که ۱۰۰ کیلومتر با مرکز این زلزله فاصله داشت، پس از افتتاح در اردیبهشت ماه سال ۹۶، در آبان ماه بر اثر این رخداد لرزه‌ای فروریخت.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه؛ هوشنگ بازوند استاندار استان کرمانشاه در نشست بازخوانی زلزله ۲۱ آبان ماه ۹۶ سرپل ذهاب کرمانشاه با بیان اینکه بر اثر زلزله ۷.۳ سرپل ذهاب در سال ۱۳۹۶ تعداد زیادی روستا تحت تاثیر قرار گرفتند، گفت : پس از این زمین لرزه برق قطع شد و به دلیل کوهستانی بودن منطقه و تاریک شدن هوا امکان استفاده از بالگرد در ساعات اولیه این رخداد لرزه‌ای برای امدادرسانی وجود نداشت.

خبر جدید  چهار استان کشور دارای گروه پژوهشی استاندارد می‌شوند

او ریزش کوه را از دیگر پیامد‌های این زمین لرزه نام برد و گفت : بر اثر این پدیده در دو منطقه جاده مواصلاتی “پاطاق” (مسیر سرپل ذهاب به اسلام آباد) و محور ثلاث باباجانی بر اثر ریزش کوه مسدود شدند که در کمتر از ۲ ساعت این دو محور باز شد.

بازوند، با اشاره به تخریب بیمارستان‌ها بر اثر این زمین لرزه، افزود: متاسفانه بیمارستان اسلام آباد که ساخت آن به مدت ۷ سال و نیم به طول انجامید، بر اثر این زلزله تخریب شد.

خبر جدید  مهار آتش سوزی در جنگل‌های منطقه اناره دول دره

او افزود: این بیمارستان در اردیبهشت سال ۹۶ افتتاح شد و در ۲۱ آبان ماه همان سال بر اثر زلزله فروریخت.

استاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه از این رو مهندسان باید در این زمینه آسیب شناسی کنند، ادامه داد: این بیمارستان حدود ۱۰۰ کیلومتر با رومرکز زلزله ۲۱ آبان ماه سال ۱۳۹۶ فاصله داشته است.

او افزود: در سومین سالگرد این زمین لرزه این بیمارستان در حال تکمیل شدن است که این امر نیز نقیصه بزرگی به شمار می‌رود.

خبر جدید  کشف ۱۰۰ طاقه پارچه قاچاق در کرمانشاه

بازوند با بیان اینکه امدادرسانی این زمین لرزه بزرگ از امدادرسانی سایر زمین لرزه‌ها متفاوت بوده است، گفت: کلیه مجروحان این زلزله به بیمارستان‌ها منتقل شدند و دلیل سرعت مناسب در امدادرسانی حضور نیرو‌های نظامی در منطقه بود که به یاری نیرو‌های هلال احمر شتافتند .

انتهای پیام/د

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

بر چسب ها:بانک پاسارگاد
اخبار ویژه